کالای قاچاق
کردکوی - فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی گفت: كامیون حامل دوچرخه‌ قاچاق به ارزش یک میلیارد ریال در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا طی ۲۴ ساعت گذشته در این شهرستان توقیف شد.

سرهنگ محمود علی فر در گفتگو با خبرنگار بُرک اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی شهرستان حین گشت‌ زنی در سطح حوزه استحفاظی در راستای اجرای طرح پیشگیری از کالای قاچاق به یک کامیون مشکوک و آن را متوقف كردند...

وی ادامه داد: پس از بررسی های تخصصی از خودرو مشخص شد، كامیون مذكور حامل بیش از ۲۳۶ کارتن دوچرخه خارجی است و راننده هیچ گونه سند و مدرکی مبنی بر حمل قانونی کالا در اختیار ندارد.

او با بیان اینکه کالاهای کشف شده فاقد مجوز گمرگی بوده است، افزود: پس از كسب مجوز از مقام قضایی كامیون به‌ همراه بار قاچاق به مکان انتظامی منتقل شد. ارزش ریالی این محموله كشف شده یک میلیارد ریال است.

علی فر تصریح کرد: ماموران شهرستان همچنین طی عملیاتی دیگر موفق به کشف پنج دستگاه کولر اسپیلت به همراه پنل مربوطه شدند. دو نفر در این عملیات دستگیر شدند و تجهیزات كشف شده نیز به همراه متهمان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل داده شد.

فرمانده انتظامی شهرستان کردکوی در پایان خاطرنشان کرد: مجموعه انتظامی شهرستان با تلاش شبانه روزی کلیه کارکنان با پدیده شوم قاچاق که به تولیدات داخلی و اقتصاد کشور در این برهه از زمان ضربه وارد می کند، با تمام توان مقابله و عرصه را بر قاچاقچیان تنگ خواهد کرد.