قاچاق
بوشهر - ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر گفت: با هوشیاری کارکنان این گمرک و بهره‌گیری از سامانه امور گمرکی  یک کانتینر حاوی محموله قاچاق پیچ و مهره در گمرک بوشهر کشف و ضبط شد.

به گزارش خبرگزاری بُرک به نقل از روابط عمومی ستاد نظارت گمرکات استان بوشهر، بهنام نوروزی اظهار داشت: در اظهارنامه این محموله مکشوفی ۱۱ پالت رولر برای غلطک قید شده بود که پس از بررسی‌های فنی توسط ماموران گمرک و بازدید کالا مشخص شد کالای درون کانتینر مغایر با کالای اظهاری بوده و از نوع پیچ و مهره است...

وی اظهار داشت: در همین راستا به استناد بند هـ ماده ۱۱۳ قانون امور گمرکی این محموله به دلیل اعلام وقوع جرم قاچاق پس از ارزیابی و تعیین بهای مال در اختیار مراجع قضایی استان قرار خواهد گرفت.

ناظر گمرکات استان و مدیرکل گمرک بوشهر با بیان اینکه حجم کالای مکشوفی ۲۷ تن با ارزش تقریبی ۳۲ هزار دلار است، گفت: تمامی همت و تلاش کارکنان گمرک مبارزه با قاچاق و کم‌اظهاری است که در راستای تحقق این هدف سامانه جامع امور گمرکی کمک شایانی به این مهم کرده است.

نوروزی یادآور شد: راه‌اندازی سامانه جامع گمرکی و سیستم‌های الکترونیکی در گمرک نقش  مؤثر و سودمند در جلوگیری از گسترش قاچاق و فساد داشته است.