نخست وزیر عراق آزادسازی «تلعفر» در استان نینوا را رسما اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری بُرک به نقل از المیادین، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و فرمانده کل نیروهای مسلح این کشور رسما از  آزادی تلعفر  خبر داد...

وی اعلام کرد که عملیات آزادسازی تلعفر با پیروزی به پایان رسیده و به این ترتیب استان نینوا به صورت کامل آزاد شده است.

العبادی خطاب به عناصر تروریستی داعش گفت هرکجا باشید ما آن سرزمین را آزاد خواهیم کرد و افزود: شادی ما تکمیل و پیروزی محقق شد و نینوا به صورت کامل به وسیله نیروهای قهرمان مسلح ما آزاد شد.

نخست وزیر عراق گفت که تلعفر مقاوم مانند موصل به دامان وطن بازگشته و در طول چند روز گذشته تروریست های داعش در العیاضیه و دیگر مناطق تلعفر شکست خورده و اجازه ندادیم به مناطق دیگری از عراق فرار کنند.

العبادی ادامه داد: موضع ثابت و قاطع ما نسبت به تروریست های داعش این است زیرا این مجرمان در هر نقطه ای از جهان که باشند برای مردم خطرآفرین هستند.

وی در ادامه تصریح کرد: تلعفر عزیز آزاد شد و پرچم عراق بار دیگر با بازوی رزمندگان عراقی و قهرمانان، ارتش، پلیس، نیروهای مبارزه با تروریسم، الحشد الشعبی و نیروهای واکنش سریع و جوانان تلعفر به اهتزاز در آمد.

وی بار دیگر به تروریست های داعش گفت هرجا که باشید ما به آن منطقه می آییم و آن سرزمین را آزاد می کنیم، تروریست ها جز مرگ یا تسلیم چاره دیگری ندارند.

العبادی تأکید کرد که نیروهای مسلح عراقی با همین عزم و همت وجب به وجب خاک عراق را آزاد خواهند کرد.