علیرضا نجارپور استادی چهارشنبه 15 شهریور 1396 07:03 ب.ظ نظرات ()
مهدی تاج
رئیس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه تیم ملی ایران با تیم توگو بازی خواهد کرد، گفت: باید غرور کاذب تیم ملی از بین می رفت که این اتفاق در بازی با سوریه رخ داد.

به گزارش خبرنگار بُرک، مهدی تاج بعد از جلسه با کارلوس کی روش گفت: برنامه ها را مرور کردیم. روز هفتم مهرماه در روسیه با توگو بازی می کنیم و سپس به مصاف تیم روسیه خواهیم رفت. تیم های آفریقایی را بررسی کردیم...

یکسری از تیم ها درگیر مسابقات هستند ولی توگو حذف شده و چون ۱۳ لژیونر دارد، تیم خوبی برای مسابقه تدارکاتی است.

وی تاکید کرد: هشت بازی تدارکاتی در دستور کار است ولی اینکه چطور کار را جلو ببریم معلوم نیست. ما درخواست بازی ها را مکتوب داریم و باید ببینیم چه مقدار نقدینگی می خواهد.

تاج درباره احتمال بازی با سوئد هم گفت: فقط بازی با توگو و روسیه قطعی شده است. رفتن ما به روسیه خیلی خوب است و با محیط و زمین آشنا می شوند. یکی از بازی ها هم با توگو کشور آفریقایی است که احتمال می رود یکی از تیم های همگروه ما تیم آفریقایی باشد. طبق قوانین فیفا باید در یک قاره بازی کنیم و این موارد را مدنظر قرار داده ایم.

وی در خصوص برنامه استثنایی کی روش و عملی شدن آن گفت: در برنامه استثنایی اگر برنامه ای باشد که امروز به من دادند، دنبال اجرایی کردن آن هستیم. به کی روش گفتم و او هم به من گفت از اتفاقات اخیر ناراحت است. از این اتفاقاتی که افتاده ناراحت است و به آن افتخار نمی کند. ما باید درخواست مکتوب داشته باشیم. پاداش ها از دوره اول آیین نامه دارد و از وقتی آمدم آنرا افزایش دادم. اینکه بعضی ها گفتند فشار آوردند پاداش پرداخت شد، اینطور نبود.  تمام تلاشمان این است که تا بازی بعدی تیم ملی با بازیکنان برای پاداش ها تسویه حساب کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران درباره اهانت بازیکنان سوریه به تیم ملی و همچنین مطرح شدن بحث تبانی از سوی بعضی نمایندگان مجلس یادآور شد: پاسخ به این بحث تبانی ها، همین اظهار نظر سوری ها بود. در مرام، فوتبال، کشور، دین ما و حتی کارلوس کی روش بحث تبانی نیست. کاش آنها اطلاعات دقیق پیدا می کردند و بعد بحث تبانی را مطرح می کردند.  آیا ما تا الان در تهران با سوریه مساوی نکرده ایم؟ ما حتی بازی رفت هم با سوریه مساوی کرده بودیم. زمان سرمربیگری ابراهیم زاده و قلعه نویی هم با سوریه به تساوی رسیده بودیم. این بحث ها مطرح نیست.

تاج تصریح کرد: وقتی تیم ملی گل خورد به هم ریخت. به نظرم یک غرور کاذبی هم ایجاد شده بود که باید از بین می رفت. البته از نتیجه مساوی خوشحال نیستم ولی باید توقعات را در حدی که هستیم بیاوریم چون از امروز با تیم های قوی تری روبرو هستیم.