در پی اعلام حکم تبرئه قاتل سفیدپوست آمریکایی که یک نوجوان غیرمسلح سیاهپوست را با گلوله کشته بود، اعتراضات سراسری در ایالات متحده آمریکا به روز سوم وارد شد و حدود ۴۰۰ نفر از معترضان دستگیر شدند.

خبرگزاری فارس: اعتراضات فرگوسن به روز سوم کشیده شد/حدود ۴۰۰ نفر از معترضان دستگیر شدند/تظاهرات هزاران نفری در لندن در حمایت از فرگوسن به خشونت کشیده شد/احتمال استعفای افسر پلیس قاتل

  در سومین شب از اعتراضات سراسری در آمریکا به حکم تبرئه «دارن ویلسون» افسر سفیدپوست که چند ماه پیش «مایکل براون» نوجوان سیاهپوست آمریکایی را به ضرب گلوله کشته بود، صدها آمریکایی در شهر فرگوسن به خیابان‌ها آمدند و خشم خود را به رفتارهای تبعیض‌آمیز و خشونت‌بار پلیس کشورشان نشان دادند.

شبکه ان بی سی گزارش کرد که حدود 200 معترض آمریکایی در خیابان‌های فرگوسن چهارشنبه شب (دیشب) تجمع کردند و شعارهایی علیه خشونت پلیس سردادند.

*افسر پلیس قاتل احتمالاً استعفا می‌کند

«نیل برونتراگر» وکیل مدافع «دارن ویلسون» قاتل سفید پوست آمریکایی که «مایکل براون» را به ضرب گلوله کشت اعلام کرد که این افسر پلیس سفیدپوست قصد دارد استعفای خود را از اداره پلیسی که در آن کار می‌کرده، اعلام کند و احتمالاً به طور کلی شغل پلیس بودن را کنار گذارد.

وی به شبکه سی ان ان گفت: الان مسئله استعفا کردن و نکردن ویلسون نیست بلکه موضوع زمان استعفای او می‌باشد. او هم‌اکنون در مرخصی با حقوق است و بحث‌هایی در حال حاضر صورت گرفته است که او به صورت دوستانه از دپارتمان پلیس جدا شود.