تیم ملی فوتبال قطر با ارائه یک بازی برتر عربستان، میزبان تورنمت خلیج فارس را شکست داد و به مقام قهرمانی این رقابتها رسید.


دراین دیدار، ابتدا سعود کریری در دقیقه 15 تیم عربستان را که با حمایت بیش از 60 هزار تماشاگر خودی برخوردار بود پیش انداخت اما یک دقیقه بعد المهدی علی توانست گل مساوی را وارد دروازه سعودی کند و در ادامه خوخی بوعلام در دقیقه 58 با یک شوت سرکش، گل برتری قطری ها را وارد دروازه عربستان کرد.

تیم منتخب دنیا
خوب است بدانید حدود 75 درصد از ترکیب تیم ملی فوتبال قطر در این تورنمنت از بازیکنان غیر قطری تازه تابعیت گرفته از کشورهای مغرب، الجزایر، مصر، عراق، موریتانی و چند کشور دیگر تشکیل شده بود و هر دوگل قطر در دیدار فینال این رقابتها مقابل عربستان هم توسط بازیکنان چند ملیتی به ثمر رسید.
المهدی علی اصالت موریتانی دارد و خوخی بوعلام اصالت از کشور مغرب است. قطر که به همراه بحرین و امارات هم گروهی ایران در مرحله مقدماتی جام ملتهای آسیاست، خطری است که با جذب بازیکنان خارجی اقدام به تقویت خود پرداخته است. آنها قصد داردند در جام جهانی 2022 حضوری قدرتمند داشته باشند و بنابراین کار استخدام بازکن در همه رده ها در دستور کار آنهاست. چه، اعطای تابعیت قطری با توجه به امتیازات زندگی در این کشور نفت خیز ثروتمند برای هر فوتبالیستی وسوسه برانگیز است.

4 هزار قطری در عربستان
قطر روز گذشته با صرف چندین میلیون دلار حدود 4 هزار تماشاگر قطری را بصورت رایگان برای حمایت از تیم ملی این کشور در دیدار فینال مقابل سعودی به شهر ریاض محل برگزاری این رقابتها از طریق هوا منتقل کرد و بلافاصله بعد از اتمام بازی به دوحه بازگرداند. عملیات انتقال آنان با چندین فروند هواپیمای شرکت القطریه انجام شد. به محض به صدا درآمدن سوت پایان دیدار فینال جام خلیج فارس در ریاض سعودی مردم کشور کوچک قطر به جشن وپایکوبی پرداختند. قهرمانی قطر آن هم دربرابر عربستانی که باهم تنش سیاسی دارند موجب شد تا قطری ها شادمان از این برد تا نزدیکی های سحر در خیابانهای دوحه و دیگر شهرهای این کشور به جشن وشادی پرداختند.

قطر و امارات در جمع بهترین ها
به جز قطر باید درباره تیم امارات هم نوشت که در این مسابقات به رده سوم دست یافت. در پایان رقابتها قاسم برهان از قطر بعنوان بهترین دروازه بان جام، نواف عابد از سعودی بهترین بازیکن و علی مبخوت از امارات به عنوان آقای گل رقابتها انتخاب شدند و به هرکدام مبلغ 100 هزار ریال سعودی/حدود 30 هزار دلار/ جایزه نقدی اهدا کردند.

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران مدتهاست که درباره قوی تر شدن قطر و امارات و دشواری بازی های ایران در مرحله مقدماتی به مسئولان، طرفداران و بازیکنان تذکر می دهد.